Realizacje wniosków z debaty

Realizacja wniosków z debaty społecznej z dnia 26.10.2016r.

W dniu 26 października 2016r. o godzinie 16.00 w Centrum Aktywności Seniora WIGOR w Chodzieży przy ul. Dworcowej odbyła się debata społeczna pt. „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja Moja Komenda a bezpieczeństwo osób starszych”.

Podczas spotkania z mieszkańcami powiatu chodzieskiego zgłoszono następujące postulaty:

 

  • Zwrócono uwagę na problem niebezpiecznych zachowań na drodze nr 11, gdzie na odcinku od Tarnowa w kierunku Chodzieży dochodzi min. do znacznego przekraczania prędkości, wyprzedzania na podwójnej ciągłej.

Odpowiedzi na miejscu udzielił Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży insp. Przemysław Dorniak, który wskazał na obecność na drodze nieoznakowanych radiowozów. Ponadto zwrócił uwagę na konieczność zgłaszania takich zachowań Policji.

      

  • Zapytanie, czy można pod wiaduktem przy ul. Mostowej/Fabrycznej zamontować kamery, które wykorzystywane byłyby do dyscyplinowania kierowców, którzy niewłaściwie zachowują się wobec pieszych.

Stanowisko w tej sprawie zajął Starosta Chodzieski pan Julian Hermaszczuk, który poinformował, że w roku 2017 rozpocznie się modernizacja linii kolejowej Poznań-Piła, w czasie której zostaną przebudowane przejazdy samochodowe na ul. Kochanowskiego oraz wspomniany, zaś dla pieszych zostaną wyodrębnione osobne przejścia. Ponadto poinformował o planowanych remontach oraz budowach nowych chodników o dł.10 km.

Zastępca Burmistrza Miasta Chodzieży Pan Piotr Witkowski wskazał na planowaną modernizację obiektów przy ul. Paderewskiego, gdzie po zakończeniu tych prac prawdopodobnie wyremontowane będą tam chodniki.

 

  • Zwrócenie uwagi na rosnący na skraju drogi przed dworcem PKP świerk, który znacznie ogranicza widoczność pojazdom wyjeżdżającym od strony dworca.

Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego w rozmowie z Kierownikiem Wydziału Dróg Powiatowych w Chodzieży ustalił, że Starostwo wystąpi do właściciela terenu (PKP) o zgodę na przycięcie gałęzi i po jej uzyskaniu przytnie gałęzie, aby poprawić widoczność w tym miejscu.

  • Zapytanie, czy na publiczne zbiórki pieniędzy konieczne są zezwolenia.

Odpowiedzi na miejscu udzielił Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży insp. Przemysław Dorniak oraz Zastępca Burmistrza Miasta Chodzieży Pan Piotr Witkowski.

  • Zapytanie, czy na drodze krajowej nr 11 w okolicy ul. Gajowej i Domu Pomocy Społecznej w Chodzieży, gdzie znajduje się przejście dla pieszych, można byłoby zamontować wzbudzaną sygnalizację świetlną

Stanowisko w tej sprawie zajął Zastępca Burmistrza Miasta Chodzieży Pan Piotr Witkowski, który poinformował, że pod uwagę bierze się budowę równoległej drogi do K11 od ul. Gajowej do ul. Łukaszewicza, jednak w chwili obecnej nie ma na ten cel środków finansowych.

  • Zwrócenie się z pytaniem, czy można przechodzić przez jezdnię poza wyznaczonym do tego przejściem dla pieszych.

Odpowiedzi udzielił Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży insp. Przemysław Dorniak.

  • Zwrócenie uwagi na problem wysypanego na drogę gruntową łączącą ul. Leśną z CHDK gruzu.

Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży wystosowała pismo do Urzędu Miasta w Chodzieży o podjęcie działań mających na celu przywrócenie porządku na w/w obszarze.

  • Skierowanie pytania, czy można przechodzić przez przejście dla pieszych, gdy świeci się czerwone światło a nie ma żadnych pojazdów?

Odpowiedzi udzielił Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży insp. Przemysław Dorniak.

  • Zwrócenie uwagi na problem rowerzystów, którzy nie sygnalizują dzwonkiem pieszym swojego nadjechania oraz pytanie, czy dzwonek stanowi obowiązkowe wyposażenie roweru?

Kwestię tę omówił asp. Janusz Herba – Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Chodzieży

  • Poruszenie tematu ścieżek rowerowych oraz kierowców, którzy zbyt blisko podjeżdżają samochodami do rowerzystów.

Problem ten omówił asp. Janusz Herba – Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Chodzieży. Wskazał także na możliwość zgłaszania podobnych kwestii za pośrednictwem KMZB

  • Zwrócenie uwagi na oznakowanie robót drogowych, gdzie często zdarza się, że roboty są zakończone a oznakowanie nadal stoi i powoduje dezinformację wśród kierowców.

Stanowisko w tej sprawie zajął Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży insp. Przemysław Dorniak, który omówił problem, reakcję Policji w tym zakresie oraz zmiany, jakie nastąpiły w ostatnich latach.

  • Skierowanie pytania, czy w rejonie skrzyżowania ul. Witosa z ul. Wiosny Ludów można zrobić przejście dla pieszych, bowiem zwłaszcza w niedziele po mszy świętej piesi przechodzą tamtędy, wracając do domu.

Odpowiedzi udzielił Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży insp. Przemysław Dorniak.

  • Podjęcie tematu wejścia do parku przy ul. Kościuszki, gdzie nie ma przejścia dla pieszych.

Stanowisko w tej sprawie zajął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Chodzieży p.o. podinsp. Przemysław Kozioł.

  • Zwrócenie uwagi na problem zachowania się młodzieży ze szkoły przy ul. Wyszyńskiego, która na sąsiednim osiedlu pali papierosy, dewastuje ławki.

Odpowiedzi udzieliła mł.asp. Karolina Smardz-Dymek, która przyznała, że problem ten jest znany Policji, w związku z czym patrole kierowane są w ten rejon. Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży wystosuje pismo do szkoły w celu podjęcia przez placówkę działań mających na celu przestrzeganie przez młodzież regulaminu szkoły.

  • Podjęcie tematu problemów międzysąsiedzkich - zakłócanie porządku, ciszy nocnej - czy zawsze wobec sprawców takich zachowań nakładane są mandaty karne?

Stanowisko w tej sprawie zajął Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży insp. Przemysław Dorniak informując, że niekiedy policjanci odstępują od nałożenia mandatów karnych na poczet skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

Powrót na górę strony