Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży zapewnia dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://www.chodziez.policja.gov.pl/

- data publikacji strony internetowej: 3 stycznia 2011 r. 

-  data ostatniej istotnej aktualizacji strony internetowej: 2022-04-12,  data ostatniej istotnej aktualizacji strony BIP: 2022-04-12

Strona internetowa częściowo jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu poniższych niezgodności lub wyłączeń:

- mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, iż zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej;

- niektóre filmy zamieszczone w serwisie mogą nie posiadać napisów, czy innych wymaganych elementów, z uwagi na fakt, że zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

Oświadczenie sporządzono w dniu 28.10.2020 roku na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.


 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą wyznaczoną do kontaktu jest asp. Karolina Smardz-Dymek,e-mail: rzecznik.chodziez@po.policja.gov.pl, tel. 47 77 45-209. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności cyfrowej.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji, itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.

Na stronie internetowej i stronie BIP jest zamieszczona ikona zakładki pod nazwą obsługa osób uprawnionych. Dotyczy pomocy w załatwieniu sprawy dla osób doświadczających trwałych lub okresowych trudności w komunikowaniu. Można kontaktować się poprzez: wiadomości sms, pocztę elektroniczną, faks, platformę e-puap, stronę internetową. W zakładce znajduje się również do pobrania – karta zgłoszenia pomocy.

W Komendzie Powiatowej Policji w Chodzieży w holu znajduje się punkt recepcyjny oraz stanowisko kierowania. Za pośrednictwem osoby znajdującej się w punkcie recepcyjnym, bądź dyżurnego jednostki, stwarza się możliwość nawiązania kontaktu z wybranym policjantem lub pracownikiem cywilnym Policji. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Przejście z recepcji/holu do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami z zamkiem elektromagnetycznym, uruchamianymi na kartę dostępową. Stanowisko kierowania całodobowo pełni kontrolę w zakresie wejść do jednostki. Na parterze budynku pomieszczenie numer 7 wyznaczono do obsługi interesantów.

 

Dostępność architektoniczna Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży

1. Budynek główny

Budynek siedziby Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży znajduje się przy ul. Wiosny Ludów 14 w Chodzieży. W obiekcie tym znajdują się wszystkie wydziały i komórki jednostki, dzięki czemu interesant ma możliwość załatwienia wszystkich swoich spraw. Wejście do budynku oznakowane jest tablicą informacyjną i numerem porządkowym ulicy. Do ogólnodostępnej części obiektu prowadzi 9 schodów w jednym ciągu komunikacyjnym. Przy budynku Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie, który sąsiaduje z Komendą, znajduje się miejsce parkingowe oznaczone znakami poziomymi i pionowymi dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Na ścianie frontowej budynku znajduje się dzwonek przywoławczy.

Do budynku zapewniony jest wstęp z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Budynek nie posiada pętli indukcyjnych, systemów FM lub urządzeń opartych o inne technologie, których celem jest wspomaganie słyszenia. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla.

Petenci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z recepcji i poruszają się po terenie KPP w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika.

Budynek nie posiada windy zewnętrznej ani wewnętrznej. Toalety znajdują się na każdym piętrze budynku. W części recepcyjnej toaleta przystosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Obiekt posiada oznakowania ewakuacyjne.


 

II. Budynek Komisariatu Policji w Margoninie

Budynek Komisariatu Policji w Margoninie znajduje się przy Kościelnej 14 w Margoninie. W obiekcie tym znajdują się komórki tj.: Rewir Dzielnicowych, Zespół Kryminalny oraz Zespół Patrolowo-Interwencyjny. W Budynku tym nie jest prowadzona całodobowa obsługa interesantów.

Wejście do budynku oznakowane jest tablicą informacyjną i numerem porządkowym. Do ogólnodostępnej części obiektu prowadzi podjazd o małym nachyleniu. Budynek nie posiada wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Do budynku zapewniony jest wstęp z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Budynek nie posiada pętli indukcyjnych, systemów FM lub urządzeń opartych o inne technologie, których celem jest wspomaganie słyszenia. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla.

Petenci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z holu i poruszają się po terenie KP w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika.

KP w Margoninie usytuowany jest w części parterowej budynku, zatem nie ma potrzeby instalowania windy. Duża toaleta znajduje się w holu budynku, jednakże nie jest ona do końca przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Obiekt posiada wymagane oznakowania ewakuacyjne.


 

III. Budynek Zespołu Dzielnicowych w Budzyniu

Budynek Zespołu Dzielnicowych w Budzyniu znajduje się przy ul. Dworcowej 28 w Budzyniu. W Budynku tym nie jest prowadzona całodobowa obsługa interesantów.

Wejście do budynku oznakowane jest tablicą informacyjną i numerem porządkowym. Do ogólnodostępnej części obiektu prowadzą drzwi usytuowane na poziomie 0. Budynek nie posiada wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Do budynku zapewniony jest wstęp z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Budynek nie posiada pętli indukcyjnych, systemów FM lub urządzeń opartych o inne technologie, których celem jest wspomaganie słyszenia. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla.

Petenci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z małego holu/korytarza i poruszają się po obiekcie w obecności funkcjonariusza Policji.

Zespół Dzielnicowych w Budzyniu usytuowany jest w części parterowej budynku, zatem nie ma potrzeby instalowania windy. Zespół posiada jedną małą toaletę, która nie jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Obiekt posiada wymagane oznakowanie ewakuacyjne.


 

IV. Budynek Zespołu Dzielnicowych w Szamocinie

Budynek Zespołu Dzielnicowych w Szamocinie znajduje się przy ul. Marcinkowskiego 49 w Szamocinie. W Budynku tym nie jest prowadzona całodobowa obsługa interesantów.

Wejście do budynku oznakowane jest tablicą informacyjną i numerem porządkowym. Do ogólnodostępnej części obiektu prowadzi 7 stopni w jednym ciągu komunikacyjnym. Budynek nie posiada wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Do budynku zapewniony jest wstęp z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Budynek nie posiada pętli indukcyjnych, systemów FM lub urządzeń opartych o inne technologie, których celem jest wspomaganie słyszenia. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla.

Petenci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z małego holu/korytarza i poruszają się po obiekcie w obecności funkcjonariusza Policji.


Zespół Dzielnicowych w Szamocinie nie posiada windy zewnętrznej lub wewnętrznej. Zespół posiada jedną małą toaletę, która nie jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Obiekt nie posiada wymaganego oznakowania ewakuacyjnego.

 

Koordynatorem do spraw  dostępności w KPP w Chodzieży jest asp. Karolina Smardz-Dymek tel. 47 77 45 209, mail: rzecznik.chodziez@po.policja.gov.pl

 

(podstawa prawna: ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu  dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami   Dz.U. 2019 poz. 1696).

Powrót na górę strony