Zagłosuj na swojego SUPERDZIELNICOWEGO
Telewizja Puls, aktorzy serialu "Dzielnica strachu" i Komenda Główna Policji zainicjowali trzecią edycję akcji społecznej #DzielnicaBEZstrachu. Teraz i Ty możesz zagłosować na swojego SUPERDZIELNICOWEGO! Dla głosujących przewidzianych jest 5 nagród po 1000 złotych.
Do 30 kwietnia 2025 roku każdy może oddać głos na swojego dzielnicowego w Plebiscycie #SuperDzielnicowy 2025. Udział w głosowaniu jest bezpłatny, a sama formuła głosowania bardzo prosta.
Zagłosuj na swojego #SuperDzielnicowego2025
https://dzielnicabezstrachu.pl/
Pamiętaj, że za pierwszym razem musisz uzasadnić swoje zgłoszenie, a następnie możesz oddawać głosy na swojego kandydata raz dziennie przez cały okres trwania akcji. Na autorów najlepszych uzasadnień czekają nagrody: 5 x 1000 złotych.
#SuperDzielnicowemu 2025 wręczona zostanie statuetka, atrakcyjna nagroda pieniężna oraz rola w serialu „Dzielnica strachu”, a w wygranej dzielnicy zorganizowana uroczysta gala oraz spotkanie z aktorami serialu!
Dzisiaj przedstawiamy Państwu dzielnicowego z Chodzieży:
Dzielnicowy (Rejon 5)- sierż.sztab. Jakub Frachanowski
Kontakt:
nr pokoju: 19
nr tel. 47 77 45 242
tel.kom. 786-936-192
adres email: dzielnicowy.chodziez5@po.policja.gov.pl
Wykaz podległych ulic/miejscowości:
Konstantynowo, Mirowo, Pietronki, Rataje, Rudki, Słomki, Strzelce, Strzelęcin, Wymysław, Zacharzyn, Łazienki Chodzieskie
oraz w zastępstwie Rejon 6:
Podanin, Stróżewo, Stróżewice, Stróżewko, Oleśnica, Nietuszkowo, Kamionka, Trzaskowice, Cisze, Milcz, Studzieniec, Ciszewo, Kierzkowice, Trojanka, Jacewko, Drzązgowo, Krystynka
Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania.
Spektrum zadań dzielnicowych jest bardzo szerokie, dla przykładu można wymienić:
-
prowadzenie rozpoznania przydzielonego mu rejonu pod względem osobowym, terenowym, zjawisk i zdarzeń mających wpływ na stan bezpieczeństwa i porządku publicznego;
-
realizowanie zadań z zakresu profilaktyki społecznej;
-
realizowanie zadań z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
-
rozwiązywanie konfliktów sąsiedzkich w zakresie pozostającym we właściwości Policji;
-
dokonywanie wywiadów i ustaleń na rzecz podmiotów uprawnionych;
-
realizowanie zadań z zakresu ścigania sprawców przestępstw i wykroczeń;
-
kontrolowanie przestrzegania prawa powszechnie obowiązującego oraz przepisów prawa miejscowego.
Priorytet dzielnicowego rejonu 5:
W miejscowości Rataje przy ul. Jeziornej znajduje się publiczna plaża Jeziora Miejskiego, wzdłuż której jest promenada oraz parking dla pojazdów osobowych. W miejscu tym, w godzinach wieczornych oraz nocnych w weekendy dochodzi do łamania przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi, zaśmiecania terenu oraz grupowania się małoletnich, zagrożonych demoralizacją, zatem konieczne jest podjęcie działań w celu ograniczenia, a nawet całkowitego wyeliminowania takowych zachowań. Powyższe zdiagnozowano na podstawie rozmów z mieszkańcami, policjantami patrolowo-interwencyjnymi oraz w oparciu o własne spostrzeżenia.
Priorytet dzielnicowego rejonu 6:
Zakładanym celem do osiągnięcia jest ograniczenie, a nawet całkowite wyeliminowanie sytuacji dotyczących zakłócania ładu i porządku publicznego, zaśmiecania terenu i demoralizacji małoletnich. Do zachowań takich dochodzi w rejonie sklepu spożywczego w Stróżewie 57 o różnych porach dnia. Problem ten jest zgłaszany dzielnicowemu przez mieszkańców, a także sołtysa wsi.
O dzielnicowym w kilku zdaniach:
Sierż. sztab. Jakub Frachanowski wstąpił do służby w 2018 roku, a od 2024 roku realizuje obowiązki na stanowisku dzielnicowego w Chodzieży. Jakub łączy hobby ze służbą, bowiem jest instruktorem wyszkolenia strzeleckiego w Komendzie Powiatowej Policji w Chodzieży.