Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantki na festynie zorganizowanym przez Bioderko

Data publikacji 22.08.2018

Chodziescy policjanci zostali zaproszeni na festyn prozdrowotny o charakterze plenerowym zorganizowany przez Stowarzyszenie Bioderko. Dla mundurowych to wyśmienita okazja do przekazania ważnych informacji o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Dzieci odwiedzające stoisko mogły zapoznać się z pracą policjantów i sprzętem wykorzystywanym przez nich w codziennej służbie. Na seniorów czekały ulotki dotyczące metod oszukiwania osób starszych, koperty życia, zaś dla rodziców przygotowano nową walizkę narkotykową, by poszerzyć ich wiedzę w tej materii.

W sobotę policjantki z chodzieskiej komendy na zaproszenie organizatorów uczestniczyły w festynie zorganizowanym w Parku im. ks. dr Janusza Ostrowskiego. Podczas spotkań z dziećmi policjantki mówiły o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ale nie tylko. Wakacje to czas, kiedy mundurowi intensywnie edukują dzieci i młodzież w przedmiocie bezpiecznych wakacji, bezpieczeństwa nad wodą, czy w miejscu zamieszkania. Dla chętnych były rebusy i kolorowanki o tematyce bezpieczeństwa oraz możliwość zrobienia sobie odbitek palców na specjalnej karcie do daktyloskopii. Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny sprzęt, który staramy się prezentować przy okazji imprez plenerowych. Każdy mógł przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant, usiąść za kierownicą radiowozu, wypróbować sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Dla dorosłych przygotowano ulotki i broszury o tematyce bezpieczeństwa. Z uwagi na pojawiające się w ostatnim czasie na naszym terenie oszustwa, ze szczególną troską prowadzono rozmowy profilaktyczne z osobami starszymi i przekazywano im ulotki, które mają przybliżyć im tematykę dotyczącą oszukiwania osób w podeszłym wieku.

Rodziców dzieci i młodzieży edukowano między innymi w zakresie narkotyków, dopalaczy i środków odurzających. Chodzieska Policja wzbogaciła się o kolejną walizkę narkotykową, którą mogła się pochwalić już podczas tego festynu. Jest ona o tyle nietypowa, że oprócz poszczególnych imitacji środków zabronionych, jest wyposażona w różnego rodzaju przedmioty, wykorzystywane przez młodzież do zażywania takich substancji. To obrazuje rodzicom, na co w zwrócić uwagę, jeśli mamy podejrzenia, że dziecko sięga po jakieś zabronione specyfiki.

Festyn jest także okazją do wymiany zdań, dyskusji z mieszkańcami, którzy w rozmowach niejednokrotnie zgłaszają swoje problemy, czy spostrzeżenia. Z pomocą w niektórych sytuacjach przychodzi Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, którą policjanci wskazują, jako narzędzie pomocne do rozwiązywania takich problemów. Młodzież, korzystając z możliwości, pyta o proces kwalifikacyjny do Policji, wysokość wynagrodzenia, czy warunki pracy.

 

Powrót na górę strony