Realizacje wniosków z debaty

Realizacja wniosków z debaty społecznej w Chodzieży 16.09.2015

W dniu 16 września 2015r. o godzinie 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży odbyła się debata społeczna dot. bezpieczeństwa na terenie powiatu chodzieskiego, której głównym celem było upowszechnienie i wymiana informacji pomiędzy Policją a społeczeństwem w zakresie problematyki bezpieczeństwa oraz porządku publicznego.

Podczas spotkania z mieszkańcami powiatu chodzieskiego zgłoszono kilka postulatów.

Uczestnicy debaty zgłosili w trakcie jej trwania następujące zagadnienia

Prezes Powiatowego Zarządu WOPR w Chodzieży zwrócił się do Wicewojewody Wielkopolskiego z zapytaniem o dofinansowanie na zakup sprzętu dla chodzieskiego Oddziału WOPR z uwagi na fakt, iż sprzęt ten jest przestarzały i pochodzi z lat 80-tych.

Na miejscu głos zabrała Wicewojewoda Wielkopolski Pani Dorota Kinal, która zobowiązała się zająć tą sprawą osobiście i poinformować zainteresowanego bezpośrednio.


Burmistrz Miasta i Gminy Margonin zwrócił się z pytaniem o oznakowanie dróg i ścieżek rowerowych z uwagi na fakt, iż są wybudowane ścieżki rowerowe, z których nie korzystają mieszkańcy, poruszając się tym samym drogami publicznymi


Odpowiedzi na miejscu udzielił Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł.insp. R. Kozłowski oraz Wicewojewoda Wielkopolski Pani Dorota Kinal, która zobowiązała się zorganizować spotkanie z zarządem dróg i podjąć w/w temat – tym samym poinformować Burmistrza Miasta i Gminy Margonin o poczynionych ustaleniach.


Radny Powiatu chodzieskiego nawiązał do wypowiedzi swojego poprzednika odnośnie ścieżek rowerowych, zwrócił uwagę na bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych min. na drodze do Milcza, gdzie jest wybujała roślinność ograniczająca widoczność kierowcom. Ponadto wypowiedział się na temat małej ilości miejsc parkingowych na osiedlach i ustawionych tam znakach zakazu postoju.


Odpowiedzi na miejscu udzielił Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży insp. P.Dorniak oraz Starosta chodzieski Julian Hermaszczuk.

Zadaniowano policjantów pod kątem zwrócenia szczególnej uwagi na przejazdy kolejowe, gdzie niekiedy wybujała roślinność ogranicza widoczność kierowcom, w celu podejmowania natychmiastowych kroków mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa w tym miejscu.


Przedstawiciel Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Ziemi Chodzieskiej zaapelował o przeszkolenie rowerzystów oraz podjął temat miejsc parkingowych dla pojazdów typu tir oraz przejazdów takich samochodów po drogach osiedlowych.


Odpowiedzi na miejscu udzielił Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży insp. P.Dorniak oraz Starosta Chodzieski Julian Hermaszczuk.

Za pośrednictwem lokalnych mediów polecono przeprowadzenie akcji informacyjnej polegającej na przypomnieniu podstawowych przepisów związanych z poruszaniem się rowerzystów po drogach. Ponadto polecono opracowanie ulotek dla rowerzystów. W dalszym ciągu podczas spotkań z dziećmi, młodzieżą i seniorami będzie poruszana tematyka bezpieczeństwa niechronionych uczestników dróg.


Mieszkaniec Chodzieży podjął temat motocyklistów, którzy poruszają się ze zbyt nadmierną prędkością i przekraczają dopuszczalne normy hałasu. Ponadto ustosunkował się do zawartych w Internecie informacji o miejscach ustawiania fotoradarów, twierdząc, że według niego jest to absurd. Nadto pytał o kwestie związane ze ścieżką rowerową do Rataj.


Odpowiedzi na miejscu udzielił Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży insp. P.Dorniak oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł.insp. R. Kozłowski.


Mieszkaniec Chodzieży zwrócił się z pytaniem dotyczącym skali kradzieży mieszkaniowych na terenie powiatu oraz poczynionych w tej kwestii ustaleń.


Odpowiedzi na miejscu udzielił Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży insp. P.Dorniak oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł.insp. R. Kozłowski.


Kolejny mieszkaniec podjął także temat kradzieży i włamań na naszym terenie.


Odpowiedzi na miejscu udzielił Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży insp. P.Dorniak oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł.insp. R. Kozłowski.


Mieszkaniec Chodzieży nawiązał do wypowiedzi w sprawie motocyklistów jeżdżących z nadmierną prędkością. Nadmienił, że problem ten dotyczy także ul. Ofiar Gór Morzewskich w kierunku Studzieńca.


Kolejny Mieszkaniec Chodzieży włączył się w dyskusję na powyższy temat i nadmienił, że jakiś czas temu telefonicznie informował dyżurnego KPP w Chodzieży o motocykliście, jadącym z nadmierną prędkością, gdzie dyżurny kazał mu spisać numery tablic rejestracyjnych i przekazać je policji. Podczas prowadzonej rozmowy dyżurny w sposób niekulturalny prowadził rozmowę ze zgłaszającym.


Odpowiedzi na miejscu udzielił Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży P.Dorniak oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł.insp. R. Kozłowski.


Mieszkaniec Chodzieży podjął temat zmiany infrastruktury na niektórych skrzyżowaniach w mieście, poszanowania ciszy nocnej, szczególnie w nocy z piątku na sobotę, poszanowania ciszy wyborczej i nie zrywania plakatów kandydatów.


Odpowiedzi na miejscu udzielił Starosta chodzieski Julian Hermaszczuk oraz Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży insp. P.Dorniak.


Burmistrz Miasta i Gminy Margonin odniósł się do sytuacji na drodze Margonin – Sypniewo- Dziewoklucz, gdzie zadeklarował pokrycie w 50% kosztów modernizacji tego odcinka oraz prosił o skierowanie patroli RD w ten rejon z uwagi na łamanie przepisów, szczególnie przez pojazdy ciężarowe.


Odpowiedzi na miejscu udzielił Starosta Chodzieski Julian Hermaszczuk, Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży insp. P.Dorniak oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł.insp. R. Kozłowski.


Mieszkaniec Chodzieży podziękował za pracę chodzieskiej Policji, poruszył temat walki z dopalaczami oraz współpracy ze społeczeństwem lokalnym.


Odpowiedzi na miejscu udzielił Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży insp.P.Dorniak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł.insp. R. Kozłowski oraz Wicewojewoda Wielkopolski Pani Dorota Kinal.


Radny powiatu chodzieskiego odniósł się do kwestii związanych z dopalaczami oraz motocyklistami, gdzie wspólnie z dzielnicowym taki problem został rozwiązany na terenie wsi Stróżewo.


Odpowiedzi na miejscu udzielił Wicewojewoda Wielkopolski Pani Dorota Kinal, która zaapelowała o wspólną walkę z dopalaczami i omówiła skutki zażywania dopalaczy.


Powrót na górę strony